Navštivte také webové stránky naší Komunitní školy JINAK ŠKOLA JINAK

Mateřská školka JINAK, Uhříněves - Právě se učímeMateřská školka JINAK, Uhříněves

horni stred

Červen - "Vzhůru za dobrodružstvím"

(celé znění aktuálního programu je ke shlédnutí na nástěnce ve školce)

 

V první části měsíce června se s dětmi podíváme do vesmíru. Budeme si povídat o planetách, Slunci, návštěvnících z vesmíru a o kosmonautech. Společně si ukážeme několik pokusů s vesmírnou tématikou a vyrobíme zajímavé výrobky pro potěšení.

Druhá polovina měsíce nese název „Z pohádky do pohádky“. Děti se seznámí se známými i méně známými pohádkami a pohádkovými postavami, které si i prostřednictvím dramatizace lépe zapamatují. Součástí tematického bloku jsou pohybové básničky, písničky a tematicky orientované pracovní listy, díky kterým si děti zdokonalují grafomotoriku, jemnou motoriku, procvičují barvy, tvary, čísla a dále se rozvíjejí.

Na závěr měsíce společně zavítáme do jednotlivých známých i méně známých pohádek.

Začátek měsíce se soustředí na klasická řemesla a povolání. Učíme se chápat význam práce rodičů pro život rodiny. Děti mají možnost poznat jednotlivá povolání a vyrobit nářadí, která k práci potřebují.

Druhý týden v měsíci června se s dětmi podíváme do vesmíru. Budeme si povídat o planetách, Slunci, návštěvnících z vesmíru a o kosmonautech. Společně si ukážeme několik pokusů s vesmírnou tématikou a vyrobíme zajímavé výrobky pro potěšení.

Druhá polovina měsíce nese název „Z pohádky do pohádky“. Děti se seznámí se známými i méně známými pohádkami a pohádkovými postavami, které si i prostřednictvím dramatizace lépe zapamatují. Součástí tématického bloku jsou pohybové básničky, písničky a tématicky orientované pracovní listy, díky kterým si děti zdokonalují grafomotoriku, jemnou motoriku, procvičují barvy, tvary, čísla a dále se rozvíjejí.

Copyright © Mateřská školka JINAK | Created by AVT design - tvorba webových stránek | Mapa stránek